izmir'in Eğlenceli Adresi Tiyatro Kursu
"Hayat bir tiyatro sahnesi haydi sahneye" diyerek yola çıkan tiyatro kursunun sitesine hoşgeldiniz.

Eğer yazı yazmayı seviyorsanız ya da duygu ve düşüncelerinizi yazı ile ifade ediyorsanız, yazarlık kursu ile yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Hayalleriniz arasında ünlü bir yazar olmak, iyi bir senarist olmak varsa ya da üniversitede Yazarlık ve Tiyatro Tarihi Bölümü okumak istiyorsanız, kesinlikle yazarlık eğitimi almalısınız.

Yazarlık eğitimi ile düşüncelerinizi etkileyici ve düzgün bir şekilde nasıl kaleme almanız gerektiği öğretilir. Hayal gücünüzü kullanmanız, yazdıklarınızla fark yaratmanız sağlanır. Yazmak kabiliyet olarak görülse de aslında her sanat dalında olduğu gibi yazarlıkta da eğitim şarttır. Yazarlık eğitimi ile sağlam bir temeliniz olur ve yazı yazma kabiliyetiniz, eğitimle birlikte açığa çıkar. Yazarlık kursunda uzman eğitimcilerden alınan derslerle geçmişten günümüze tüm metinler hakkında bilgi sahibi olursunuz. Temel yazarlık eğitimi ile düşüncelerinizi daha kolay bir şekilde kaleme almanız sağlanır. Yazarlık kursunda her derste yazı yazmak üzerine farklı konular hakkında bilgi sahibi olursunuz. Öğrendiklerinizi pratiğe geçirmeye başlarsınız ve yazarlık eğitimi ile soyut düşünceleri somut olarak kaleme almayı öğrenirsiniz. Yazarlık kursunda yaratıcılığınızı kullanmaya başlarsınız ve kurgusal yazılar yazmakta zorlanmazsınız.

Yazarlık eğitimini her yaş grubu rahatlıkla alabilir. Okuma ve yazma bilmek kaydıyla küçük çocukların hayal dünyasını geliştirmesi ve duygularını yazarak ifade edebilmesi için yazarlık kursu oldukça faydalıdır. Yazarlık kursu bitiminde dilediğiniz alanda profesyonel yazılar yazmaya başlarsınız. Yazar olmak için ilk adımınızı, yazarlık kursuna başlayarak atabilirsiniz.

 

Yazarlık Kursu İzmir

Yazarlık Kursu İzmir

Kendi ifade etmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Çoğu insan kendini ifade etmek için farklı araçlar bulur. Ancak her bireyin okuma yazma öğrendikten sonra kendini ifade etmek için başvurduğu yollardan en önde geleni yazmak olmuştur. Tarih boyunca insanlar dertlerini, tasaları, sevinçlerini, hüzünlerini yazarak muhafaza etmiş, paylaşmış ve tarihe aktarmıştır.

Hiç şüphe yok ki hayatı boyunca her insan eline kalemi alıp birkaç satır bir şeyler ortaya çıkarmıştır. Bu bir günlük olabilir, hatırat olabilir, anı yazısı olabilir. Ancak şu bir gerçektir ki yazmak ve yazarlık bir sanattır. Bu sanatı icra edebilmek için cümlelere hakim, kelime dağarcığı geniş ve adeta bir kelime cambazı olmak gerekmektedir.

 

Peki Niçin Yazarlık Kursuna Gitmeliyim?

Yazmanın en büyük destekleyicisi hiç şüphe yok ki okumaktır. Okumak hayal dünyanızı geliştirir, sizi yeni ufukları işaret eder. Kitap okumayan bir kişinin yazar olması kesinlikle beklenemez. Bu bağlamda diyebiliriz ki yazarlık kursuna dahil olmadan önce kesinlikle iyi bir okuyucu olmalısınız.

Ancak kitap okumanın bir sonu yoktur. Kitap okumak sizi diğer yazarların önüne geçiren yegane etken değildir. İşin teknik kısımlarına, hayal dünyanızı geliştirecek entelektüel bilgilere sahip olmalısınız. Karakter kurgulama, olay örgüsü, teknik bilgi ve beceri konularını sağlam bir temel üzerine güzelce yerleştirdiğinizde cümleleriniz bir adım daha ileri çıkacaktır.

Yazmak, yazar olmak şimdilerden eskisinden daha kolay olmuştur. Eskiden bir dergi veya gazetelerde kendinizi göstermeniz için büyük çaba göstermeniz ve kendinizi ispat etmeniz gerekmekteydi ancak günümüzde durum daha kolaydır. Bu kolaylık hem bir avantaj hem de dezavantajdır.

İnternet ortamında pek çok blogda her gün milyonlarca kişi kendi yazılarını yazmaktadır. İnternet ortamında ki bu ulaşılabilirlik hiç şüphe yok ki büyük bir avantaj ancak bu ulaşılabilirliğe herkesin sahip olması aynı zaman bir dezavantajdır. Bu durumda herkesin yaptığından farklı bir şeyler yaparak kendinizi öne çıkarmalısınız. Bunu kurslarımız bünyesinde bulunan toplumsal ve sanatsal analiz gibi derslerle sağlayabilir rakiplerinizden bir adım ileride durabilirsiniz.

Yazarlık için yapmanız en önemli pratik ise hiç şüphe yok ki yazmak olacaktır. Büyük usta Haldun Taner’in dediği gibi “daktilonuzu balkona alın. Gördüğünüz her şeyi istinasız yazın. Bir kuşun geçişini, bir ihtiyarını yürüyüşünü her şeyi yazın. Sadece yazın”